Galeriid

26. novembril sai Tartu SKI 25 aastat vanaks. Allolev pildiseeria on väike meenutus sünnipäevapeost 24.11.17. Täname kõiki instituudi sõpru Eestist, Lätist, Saksamaalt ja Rootsist toredate kingituste ja selle eest, et muutsite meie peo kauniks ja meeldejäävaks!

Reedel, 9. sept oli SKI saali kogunenud arvukalt saksa keele sõpru, et ühiselt kohvilaua taga vestelda saksa keele teemadel. TÜ germanistikatudengid tõdesid, et seoses saksa keelega on neile avanenud palju võimalusi. Ühiselt arvati, et Ühendkuningriigi väljaastumisega Euroopa Liidust võiks suureneda huvi saksa keele, kui Euroopas emakeelena enim räägitava keele vastu. Meie praktikant Isabelle tõi publiku ette uut saksa muusikat Thees Uhlmannilt ja Tim Bendzkolt ning tema suu läbi saime kinnitust, et Saksamaale tasub ikka reisida. Sealne tänavapilt on paljurahvuseline, aga turvaline. Saksa keele huvilised said end ka registreerida meie keelekursustele. Üllatusena publiku hulgast lõpetas kohtumise Kalju Konsin, kes kandis kaunis saksa keeles ette Heinrich Heine luulet.

Huvitav on teada, et kuulsa saksa kirjaniku Hermann Hesse vaarisa oli üks praeguse õlletehase alusepanijaist aastal 1800.

  1. mail oli Tartu Kannikese lasteaias suur pidu. Viimane lasteaiapäev oli „Keelesakste“ rühmal. Selle rühma 24 last on lasteaias Hans Hase ja õpetaja Helina Murumetsa toel saksa keelt õppinud juba alates kolmandast eluaastast ja lähevad sügisel kooli. Soovime neile edu ja jätkuvalt toredaid keeletunde koolis!

Väike pilguheit üritusele fotodes.

Väike pilguheit üritusele fotodes.

2. ja 3. novembril toimus Tartu SKIs omapärane töötuba, kus sakslasest multitalent Barcelonast Carsten Galle andis õpilastele juhtnööre, kuidas arvutiga ise elektroonilist muusikat teha. Esimesel päeval osalesid töötoas Ülenurme, Luunja ja Tartu Kivilinna ning Hansakooli kooli õpilased, teine päev oli Katoliku Hariduskeskuse päralt.

C.Galle andis kokku Eestis 4 õpituba ja nende kõigi alusel valmib peatselt üks ühine muusikapala, mida saab kuulata-vaadata ka Youtube vahendusel.

Väike pilguheit üritusele fotodes.

Väike pilguheit üritusele fotodes.

Väike pilguheit üritusele fotodes.

Väike pilguheit üritusele fotodes.

Väike pilguheit üritusele fotodes.

Am 04. März 2016 fand im DKI der Rezitationswettbewerb für Schüler und Schülerinnen statt. Diese hatten die Aufgabe ein deutsches Gedicht zu rezitieren und wurden dabei in den Altersstufen 6.-8. Klasse und 9.-12. Klasse von einer estnisch-deutschen Jury bewertet. Alle Teilnehmer trugen ihre Gedichte individuell und sehr gut vor, weswegen der Jury die Entscheidung am Ende nicht leicht fiel.

Sieger 6.-8. Klasse:

1. Anel Neumann mit “Vom Riesen Timpetu”
2. Ingemari Org mit “An einen Freund”
Bettina Päri mit “Das Krokodil”
3. Mart Dudin mit “Passwort”
Publikumspreis: Ingemari Org

Sieger 9.-12. Klasse:

1. Lisa Brand mit “Bedenks”
2. Anna Kuus mit “Nimm dir Zeit”
3. Erich Sten Nurk mit “Das Lied von der Moldau”
Publikumspreis: Erich Sten Nurk

 

Uus saksa film 2015 Goethe Instituut koostöös Tartu Saksa Kultuuri Instituudi ja Pimedate ööde festivaliga tõi 15. – 24. novembrini  Tartu Elektriteatrisse, uute saksa filmide paremiku. Tänavune filmivalik oli lai ja loodetavasti leidis igaüks endale midagi huvitavat.

Filmifestivali väisasid ka mitmed külalised. Nii sai publik vestelda avafilmi „Valede labürint” osatäitja Mikoga, „Ööimpro” režissööri Dettmeri ja kõigi nelja osatäitjaga ning filmi  „Ööpainaja” produtsendi Amir Hamziga. Vestlused viis läbi näitlejanna Maarja Jakobson.

Väike pildigareii festivali avamiselt 15.11.15 Ülikooli Kohvikus ja vestlustelt kinos.

 

22. oktoobril külastas Tartu SKId kõrgetasemeline saksa koor Junger Chor Cellest. Kõrvuti klassikaliste kooriteostega tulid esitlusele ka eesti laulud K.A. Hermanni ” Kungla rahvas” ja M. Härma ”Tuljak”. Meie publik nautis kontserti täiega, lauldi kaasa ja aplaus ei tahtnud kuidagi lõppeda. Suur tänu südamliku kontserdi eest!

Väike pildiseeria üritusest. Teksti fotode juurde leiate saksakeelselt lehelt.

Väike pildiseeria üritusest. Teksti fotode juurde leiate saksakeelselt lehelt.

Väike pildiseeria üritusest. Teksti fotode juurde leiate saksakeelselt lehelt.

Väike pildiseeria külastusest. Teksti fotode juurde leiate saksakeelselt lehelt.

Meie hooaja avaüritusele reedel, 11.septembril oli kogunenud saalitäis inimesi, et kuulata ja ise kaasa lüüa saksa keele ja selle hetkeproblemaatika teemadel. Pärast väikest saksa ja eesti ajalooliste iseärasuste tutvustust juhataja Malle Ploovita poolt, kõneles projekti- ja ekskursioonijuht Imbi Mesila varasest keeleõppest Tartu lasteaedades ja saksa keele kasutamise võimalustest eri maades. Meeleolu lisas Kalju Konsini spontaanne ülesastumine Goethe ja Schilleri luulega. Õpetaja Ülle Sihver tutvustas keeleõppimise võimalusi SKI keeltekoolis. Kolm lühifilmi konnadest andis kaudselt teada, mis keeletasemel publik on, lisaks sellele oli võimalus ka sooritada  saksa keele test.

Väike pildiseeria laulupeost. Teksti fotode juurde leiate saksakeelselt lehelt.

Kultuurikava

13
veebr.
Konzert ZeneZen. 16.2.18 Tartu SKI saalis

Ungari Instituut koostöös Elleri kooliga toob reedel, 16. veebruaril, algusega kell 18 kuulajateni ZeneZen meetodil põhineva kontsertkava. Esinevad Katalin Kortvesi ja Aniko Novaki Ungarist ja Elleri pärimusmuusikud. Kontsert on tasuta.

Rubriik: Kultuurikava, Uudised ja teated,