Galeriid

Head sõbrad!

Tartu SKI saab varsti 30 aastaseks, sellest 15 on õnnestunud olla minul selle maja tegevjuht. Annan rõõmuga ameti üle, soovides uuele juhile julgust ja tegutsemislusti, et muusika, luule ja hea tuju oleksid selle kauni juugendhoone märksõnadeks ka vähemalt järgmised 15 aastat.

Tänan teid südamest, et te mulle selle nii tähendusliku päeva nii lillerohkeks, kauniks ja meeldejäävaks muutsite! All meie ühine salongiõhtu „ON AEG …“ 18.6.21 M. Viigimaa fotodel.

Teie Malle Ploovits

Suurepärase kontserdiga esines 10.5.19 Tartu SKI juugendsaalis Austria ooperilaulja Anoki von Arx. Rohkearvuline publik austas lauljannat püsti seistes kauakestvate ovatsioonidega. Aitäh ilusa kontserdi eest!

Orienteerumismängust „Saksa jäljed Tartus“ 9.5.19 võttis osa üle 60 Tartu õpilase. Algus ja lõpp olid Saksa Kultuuri Instituudis.

Kirjandusfestivali Prima Vista ajal oli Tartu publikul võimalik kohtuda saksa kultuuriruumi tunnustatud kirjanike sakslase Ralf Rothmanni (7.5.19) ja austerlase Daniel Wisseriga (9.5.19).

13.aprillil oli Raatuse kooli Hans Hase sünnipäevale kogunenud sadu lapsi ja saalitäis täiskasvanuid, nende hulgas ka Tartu abilinnapea Madis Lepajõe. Peale avasõnu läks lahti lauluks ja tantsuks, peo lõpetas ühine tordisöömine. „See oli üks tõeliselt tore pidu“, tõdesid rõõmsad külalised.

Munapühade lastehommik toimus seekord „Ernesto küülikutelgis“. Oli väga põnev meisterdamine koos mängude ja ühise väikese küpsisesöömisega pärast tehtud tööd.

See kontsert oli üks väga kaunis reis, mille meieni tõid Lucja Madziar ja Katharina Sellheim Hannoverist.

Laululuvõistlus „Lautstark“ Tartu lasteaias „Lotte“ oli väga eriline muusikaelamus. Laulsid lapsed Tartu lasteaedadest Kannike, Sirel, Karoliine, Sass, Lotte, Kivike, Klaabu ja Luterliku Peetri kooli ja Katoliku Hariduskeskuse lapsed. Kooliastme voorus esinesid õpilased Katolikust Hariduskeskusest, Luterlikust Peetri Koolist, Tarvastu Gümnaasiumist, Põlva Koolist ja Viljandi Paalalinna Koolist. Suur tänu vahva elamuse eest!

Avasõnadega astusid üles Annika Neubert, Terje Loogus, Ilona Smuschkina ja Malle Ploovits. Näitus on eesti keeles ja jääb avatuks kuni 25. aprillini. See noore juuditari sügav lugu kõnetab meid kõiki ja on väga soovitav ise üle vaadata.

Tartu koolide 29 osaleja hulgas pälvisid erilise tunnustuse 6-8 kl vanuserühmas Sandra Laur (I), Julia Evelin Vaht (II), Ella Cecilia Claesson (III). Publiku lemmikuks osutus aga Hanna Karin Randaru. Gümnaasiumiastmes parimad olid Sander Pärn (I), Saskia Kolberg (II koht ja publiku preemia), Elis Luik (III). Aitäh žüriile, osalejaile ja õpetajatele, kes õpilastele toeks olid!

Kevad Tartus algas 14. märtsil, Saksa Kevad! Aitäh kevadekuulutajaile ja toredaid kohtumisi!

„Selline võiks olla iga saksa keele tund!“ – nii arvasid need ca 70 Tartumaa noort, kes osalesid 06.04.2018 Tartu Saksa Kultuuri Instituudis muusika ja keele õpitoas. Kaasa haaratuna muusikute Erhard Ohlhoffi, Rainer Schwarzi und Raido Koppel sütitavatest rütmidest, õppisid 6./ 7. kl õpilased tundma saksa rahvamuusikat. Lauldi palju, aga ka tantsiti. Oli üks õnnestunud reedehommik!

26. novembril sai Tartu SKI 25 aastat vanaks. Allolev pildiseeria on väike meenutus sünnipäevapeost 24.11.17. Täname kõiki instituudi sõpru Eestist, Lätist, Saksamaalt ja Rootsist toredate kingituste ja selle eest, et muutsite meie peo kauniks ja meeldejäävaks!

Reedel, 9. sept oli SKI saali kogunenud arvukalt saksa keele sõpru, et ühiselt kohvilaua taga vestelda saksa keele teemadel. TÜ germanistikatudengid tõdesid, et seoses saksa keelega on neile avanenud palju võimalusi. Ühiselt arvati, et Ühendkuningriigi väljaastumisega Euroopa Liidust võiks suureneda huvi saksa keele, kui Euroopas emakeelena enim räägitava keele vastu. Meie praktikant Isabelle tõi publiku ette uut saksa muusikat Thees Uhlmannilt ja Tim Bendzkolt ning tema suu läbi saime kinnitust, et Saksamaale tasub ikka reisida. Sealne tänavapilt on paljurahvuseline, aga turvaline. Saksa keele huvilised said end ka registreerida meie keelekursustele. Üllatusena publiku hulgast lõpetas kohtumise Kalju Konsin, kes kandis kaunis saksa keeles ette Heinrich Heine luulet.

Huvitav on teada, et kuulsa saksa kirjaniku Hermann Hesse vaarisa oli üks praeguse õlletehase alusepanijaist aastal 1800.

  1. mail oli Tartu Kannikese lasteaias suur pidu. Viimane lasteaiapäev oli „Keelesakste“ rühmal. Selle rühma 24 last on lasteaias Hans Hase ja õpetaja Helina Murumetsa toel saksa keelt õppinud juba alates kolmandast eluaastast ja lähevad sügisel kooli. Soovime neile edu ja jätkuvalt toredaid keeletunde koolis!

Väike pilguheit üritusele fotodes.

Väike pilguheit üritusele fotodes.

2. ja 3. novembril toimus Tartu SKIs omapärane töötuba, kus sakslasest multitalent Barcelonast Carsten Galle andis õpilastele juhtnööre, kuidas arvutiga ise elektroonilist muusikat teha. Esimesel päeval osalesid töötoas Ülenurme, Luunja ja Tartu Kivilinna ning Hansakooli kooli õpilased, teine päev oli Katoliku Hariduskeskuse päralt.

C.Galle andis kokku Eestis 4 õpituba ja nende kõigi alusel valmib peatselt üks ühine muusikapala, mida saab kuulata-vaadata ka Youtube vahendusel.

Väike pilguheit üritusele fotodes.

Väike pilguheit üritusele fotodes.

Väike pilguheit üritusele fotodes.

Väike pilguheit üritusele fotodes.

Väike pilguheit üritusele fotodes.

Am 04. März 2016 fand im DKI der Rezitationswettbewerb für Schüler und Schülerinnen statt. Diese hatten die Aufgabe ein deutsches Gedicht zu rezitieren und wurden dabei in den Altersstufen 6.-8. Klasse und 9.-12. Klasse von einer estnisch-deutschen Jury bewertet. Alle Teilnehmer trugen ihre Gedichte individuell und sehr gut vor, weswegen der Jury die Entscheidung am Ende nicht leicht fiel.

Sieger 6.-8. Klasse:

1. Anel Neumann mit “Vom Riesen Timpetu”
2. Ingemari Org mit “An einen Freund”
Bettina Päri mit “Das Krokodil”
3. Mart Dudin mit “Passwort”
Publikumspreis: Ingemari Org

Sieger 9.-12. Klasse:

1. Lisa Brand mit “Bedenks”
2. Anna Kuus mit “Nimm dir Zeit”
3. Erich Sten Nurk mit “Das Lied von der Moldau”
Publikumspreis: Erich Sten Nurk

 

Uus saksa film 2015 Goethe Instituut koostöös Tartu Saksa Kultuuri Instituudi ja Pimedate ööde festivaliga tõi 15. – 24. novembrini  Tartu Elektriteatrisse, uute saksa filmide paremiku. Tänavune filmivalik oli lai ja loodetavasti leidis igaüks endale midagi huvitavat.

Filmifestivali väisasid ka mitmed külalised. Nii sai publik vestelda avafilmi „Valede labürint” osatäitja Mikoga, „Ööimpro” režissööri Dettmeri ja kõigi nelja osatäitjaga ning filmi  „Ööpainaja” produtsendi Amir Hamziga. Vestlused viis läbi näitlejanna Maarja Jakobson.

Väike pildigareii festivali avamiselt 15.11.15 Ülikooli Kohvikus ja vestlustelt kinos.

 

22. oktoobril külastas Tartu SKId kõrgetasemeline saksa koor Junger Chor Cellest. Kõrvuti klassikaliste kooriteostega tulid esitlusele ka eesti laulud K.A. Hermanni ” Kungla rahvas” ja M. Härma ”Tuljak”. Meie publik nautis kontserti täiega, lauldi kaasa ja aplaus ei tahtnud kuidagi lõppeda. Suur tänu südamliku kontserdi eest!

Väike pildiseeria üritusest. Teksti fotode juurde leiate saksakeelselt lehelt.

Väike pildiseeria üritusest. Teksti fotode juurde leiate saksakeelselt lehelt.

Väike pildiseeria üritusest. Teksti fotode juurde leiate saksakeelselt lehelt.

Väike pildiseeria külastusest. Teksti fotode juurde leiate saksakeelselt lehelt.

Meie hooaja avaüritusele reedel, 11.septembril oli kogunenud saalitäis inimesi, et kuulata ja ise kaasa lüüa saksa keele ja selle hetkeproblemaatika teemadel. Pärast väikest saksa ja eesti ajalooliste iseärasuste tutvustust juhataja Malle Ploovita poolt, kõneles projekti- ja ekskursioonijuht Imbi Mesila varasest keeleõppest Tartu lasteaedades ja saksa keele kasutamise võimalustest eri maades. Meeleolu lisas Kalju Konsini spontaanne ülesastumine Goethe ja Schilleri luulega. Õpetaja Ülle Sihver tutvustas keeleõppimise võimalusi SKI keeltekoolis. Kolm lühifilmi konnadest andis kaudselt teada, mis keeletasemel publik on, lisaks sellele oli võimalus ka sooritada  saksa keele test.

Väike pildiseeria laulupeost. Teksti fotode juurde leiate saksakeelselt lehelt.

Kultuurikava

Segakoor Vanemuine Sõpruskooride kontsert (1)
10
nov.
Kooride kontsert Läti-Eesti 25. novembril kell 15. Konzert der Chöre aus Lettland und Estland

Esinevad Trapene (Läti) Gaujiena meesansambel (Läti) Tõlliste-Puka -Sangaste segakoor Segakoor Vanemuine Meesansambel WanSel   Juhendajad: Mai Rand, Ilze Dave, Margit Aigro, Liia Laanmets-Ojap Sissepääs vaba

Rubriik: Uudised ja teated,